Будинки
!!! __БЕРЕГОВЕ__ !!!
За п'ять кілометрів від угорського кордону розташувалося повне зачарування старовинне місто Берегове або Берегсас, як його називають місцеві жителі. На навколишніх пагорбах ростуть 70 сортів винограду, а історія виноробства в цьому краї налічує не одну сотню років. Термальні води Берегово за своїм складом не мають рівних у Європі, тож тут завжди багато гостей. Але найголовніший скарб міста – його багатонаціональна культура. Так склалося історично, що переважна більшість населення тут — угорці. Тому не варто дивуватися з того, що всі вивіски та таблички на будинках написані двома мовами.
Райони Берегове
Найцікавіший для туриста район міста – історичний центр. Головний орієнтир у його пошуках – площа імені Лайоша Кошута. По суті це широка пішохідна вулиця, по сторонах якої вишикувалися красиві старовинні будівлі. Її головні архітектурні домінанти — Костел реформаторів (XIII-XV століть) та колишній палац комітатського суду, який є чудовим взірцем величної архітектури часів Австро-Угорщини. З 2002 року у ньому розташований Закарпатський угорський інститут ім. Ференца II Ракоці.
коротка історія
Перша згадка про ці території датується 1063 роком. Тоді тут виникло поселення Villa Lamperti. Ним володів герцог Ламперт, молодший син угорського короля Бели I. У 1247 населений пункт під назвою Лампертсас (або Лампертхаза) отримав статус міста. А через 24 роки він став настільки значущим, що перетворився на центр комітату (області) Берег у північній частині Угорського королівства.
У 1342 році Лампертсас отримав ще більше привілеїв у статусі вільного королівського міста. Нова його назва Берегсас вперше згадується на самому початку XVI століття. В 1566 місто сильно постраждав від набігу татар. За рік його спалили польські війська, а 1686 — захопила армія Габсбургів.
З 1703 по 1711 роки тривала національно-визвольна війна угорців проти Австрії. Нею керував трансільванський князь Ференц ІІ Ракоці. А перше народне повстання спалахнуло саме у Берегсасі. Коли угорці були повалені, новим господарем тут став курфюрст Лотар Франц із роду Шенборнів.
Розпад Австро-Угорщини в 1918 році призвів до того, що місто спочатку дісталося Угорщини, потім було захоплене Румунією, і нарешті в 1921 році його отримала Чехословаччина. У цей період назва міста і набула свого сучасного звучання — Берегово.
У березні 1939 року Угорщина повернула територію Закарпаття назад до свого складу. Але вже 1944 Берегово був зайнятий військами Червоної армії. За 2 роки він став містом Закарпатської області УРСР.
У радянський період тут розпочали роботу численні підприємства легкої промисловості. Не залишилися поза увагою і давні виноробні традиції регіону. У 1954 році було створено радгосп-завод «Берегівський», який випускав популярні в СРСР марочні вина (у тому числі й легендарну «Розу Закарпаття»). 1967 року на базі термальних джерел, відомих ще за часів Австро-Угорщини, було відкрито спортивно-оздоровчий комплекс «Закарпаття», який функціонує і сьогодні.
У складі незалежної України затишний Берегове із чарівною старовинною архітектурою активно нарощує свій туристичний потенціал. Його термальні басейни стають все популярнішими, а підтримкою слави виноробного регіону займаються численні приватні компанії.
Найкращий час для поїздки в Берегове
Для клімату Берегове характерні невеликі річні амплітуди. Літо тут не спекотне, а зима — досить м'яка. Середній показник температури в найхолоднішому місяці - січні становить -2,4°С. Найдощовий місяць — червень, а найспекотніше — у липні та серпні (+24-27°C). Місто цілий рік з радістю приймає гостей, які прагнуть оздоровитись у мінеральних басейнах, побачити чудову архітектуру та познайомитись із культурою самого угорського куточку України. З 2000 року на початку березня у Берегові проводиться міжнародний фестиваль «Біле вино», організатором якого є Винний Лицарський Орден св. Венцела. У вересні тут проводиться найстаріший на Закарпатті фестиваль, історія якого розпочалася далекого 1963 року. Він називається "BeregFest".
Чим зайнятися у Берегові
Приділити увагу своєму здоров'ю відвідавши знамениті термальні басейни-купальні Берегове. Міські знаходяться на території навчально-спортивної бази «Закарпаття». Приватні — належать готельно-оздоровчому комплексу «Жайворонок». Тут є єдиний в Україні критий термальний басейн. Цілюща вода допомагає відновлювати серцево-судинну систему, бореться із захворюваннями суглобів та хребта, нервовими розладами та наслідками травм м'язів та сухожиль.
Зайнятися винним туризмом. У Берегові, крім кафе, ресторанів та магазинів, є безліч локацій, де можна ближче познайомитись із цим благородним напоєм. Виноробний комплекс «Шато Чизай», заснований у 1995 році, пропонує гостям дегустації та гастрономічні атракції, а також екскурсії музеєм та виробництвом. Виноробні «Nota Bene» та
Інформація з сайту https://planetofhotels.com/guide/ru/ukraina/beregovo